TKS-T Budowlani Toruń vs. EC Wybrzeże TPS Rumia 2:3

Wtorek, 24 Listopad 2009

Po umiarkowanej grze w pierwszych dwóch przegranych setach zawodniczki EC Wybrzeże TPS Rumia w 3 secie znalazły sposób na przeciwnika. Konsekwentna zagrywka, lepsze przyjęcie i kończące ataki sprawiły, że w tie breaku z pomocą przeciwniczek popełniających coraz więcej błędów, zwyciężyły długi i meczący pojedynek 2:3 (25:13, 25:18, 17:25, 14:25, 10:15). "- Mecze w siatkówce rozgrywa się do 3 wygranych setów" przypomina trener Jerzy Skrobecki. "- Jedynym elementem, który nas zaskoczył w tym meczu była ich zagrywka" ocenia przyjmująca Kinga Kasprzak. "- Dziękujemy kibicom, że przyjechali i pokibicowali nam, było ich słychać" dziękuje kapitan drużyny Izabela Hohn. Przebieg meczu 'akcja po akcji' możecie przeczytać tutaj

Kapitan, przyjmująca Izabela Hohn:"Podeszłyśmy do spotkania może nie zestresowane, nie zdenerwowane ale troszeczkę spięte. W 1 i 2 secie zawodniczki z Torunia zaskoczyły nas zagrywką, miałyśmy problemy z przyjęciem tej zagrywki. W 3 i 4 secie już wiedziałyśmy gdzie i jak się ustawić, bo to była taka specyficzna zagrywka z daleka. Poprawiłyśmy to przyjęcie, zaczęłyśmy więcej kończyć piłek. W 5 secie pomogły nam troszeczkę zawodniczki z Torunia, zaczęły popełniać więcej błędów. Cieszymy się ze zdobytych 2 punktów na wyjeździe, gdzie zawsze jest trudniej. Dziękujemy kibicom, że przyjechali i pokibicowali nam, było ich słychać."

Przyjmująca Kinga Kasprzak:"Mecz możemy zaliczyć do jednych z bardziej trudnych, bo Budowlani Toruń są takim zespołem nieobliczalnym, nie wiadomo co będziemy kiedy grać. Przede wszystkim jedynym elementem, który nas zaskoczył w tym meczu to była ich zagrywka. Myślę, że jest to spowodowane tym, iż na treningach nie przyjmujemy takiej zagrywki, bo niema u nas zawodniczek, które by zagrywały w ten sposób.(...) Sprawiło nam to dużo problemów. No i w 3 secie zmieniłyśmy troszeczkę naszą taktykę zagrywki, w sensie, że zagrywałyśmy na inną osobę w Toruniu i nie zbyt radziła sobie ona z przyjęciem i to nam ułatwiło grę.(...)Należy się cieszyć, że chociaż te 2 punkty stąd wywozimy, tak jak tutaj niektórzy przewidywali, że będzie podział punktów i tak też się stało. (...) Nie mamy trzech, ale dwa punkty też myślę, że będą nas generalnie cieszyły."

Trener Jerzy Skrobecki:"Myślę, że trzeba tutaj przypomnieć wszystkim taką oczywistą prawdę, że mecze w siatkówce rozgrywa się do 3 wygranych setów. Rzeczywiście w tych dwóch pierwszych wydaje mi się, że jeśli byśmy to ocenili szczegółowo i dokładnie to nie graliśmy źle. Natomiast bardzo dobrze grał w obronie przeciwnik. I wtedy przy naszym odrobinię mniej dokładnym przyjęciu zagrywki i problemach z tego wynikających w wystawieniu nasze ataki były zdecydowanie mniej skuteczne.Natomiast w tych 3 następnych setach trzeba się cieszyć z postawy dziewcząt, które udowodniły, że są dobrze przygotowanym zespołem do tego typu rozgrywek i do gry przez dłuższy okres czasu i do wygrywania nawet w tak niezmiernie trudnych warunkach jakie nam tu w Toruniu stworzono. Wygraliśmy ten mecz, zdobylismy 2 punkty. Byliśmy przez czterdzieści kilka minut dość daleko od zwycięstwa, ale postawa dziewcząt w tych kolejnych partiach zaowocowała tym, że wspólnie, razem z kibicami wracamy zadowoleni do Rumi, bo na pewno trzeba się cieszyć z tych 2 zdobytych punktów."

TKST Budowlani Toruń vs. EC Wybrzeże TPS Rumia 2:3 (25:13, 25:18, 17:25, 14:25, 10:15).

Autor: TPS Rumia

 

 

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020