Trenuje kickboxing od ponad 8 lat! Sprawdź dlaczego. Wywiad z Zuzanną Kalbarczyk podopieczną Karcza

Sobota, 5 Listopad 2016
Małe Trójmiasto

Zuzanna Kalbarczyk, 14 letnia zawodniczka KTS-K GOSRiT Luzino i Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego, podopieczna trenera Rafała Karcz z kickboxingiem związana jest już ponad 8 lat. Zuzia ostatnio udzieliła wywiadu dla naszego portalu.

Co skłoniło Cię, aby zapisać się na treningi kickboxingu i gdzie zaczynałaś swoją przygodę ze sportami walki?

- Do trenowania skłonili mnie rodzice. Od początku trenuję na sali w KTS-K GOSRiT Luzino pod okiem Rafała Karcz. Wraz ze mną zaczynała także Weronika, moja siostra, która później wybrała jednak inny sport.

Co najbardziej fascynuje Cię w tym sporcie? Czy uważasz, że kickboxing jest sportem również dla dziewcząt i kobiet? Wydawałoby się, że to typowo sport dla mężczyzn..

- Najbardziej fascynuje mnie możliwość wyjazdów na zawody, zdobywanie nowych doświadczeń. Dzięki takim wyjazdom poznałam także wielu przyjaciół. Oczywiście, że kickboxing jest dla dziewczyn i kobiet  - każdy ma inną pasję. Ja akurat wybrałam kickboxing. A to, że kickboxing jest również dla dziewczyn, świadczą choćby wyniki nie tylko moje, ale także moich klubowych koleżanek. Regularnie zdobywamy medale zawodów ogólnopolskich, Mistrzostw i Pucharów Polski.

Gdzie obecnie się uczysz i jakie masz plany na przyszłość związane z nauką i sportem? Czy godzisz wyczynowe uprawianie sportu z nauką?

- Obecnie uczę się w Gimnazjum w Luzinie. Jak narazie nie mam dalekosiężnych planów pozasportowych. Koncentruję się na nauce i innych obowiązkach, a także na sporcie Wiem za to, że na pewno nadal chcę trenować.

Wiemy, że wróciłaś niedawno do domu z brązowym medalem Mistrzostw Świata. Co czułaś gdy sięgałaś po tą zdobycz? Czy celowałaś jeszcze wyżej? Czujesz się spełniona po Mistrzostwach Śwata? Co teraz przed Tobą?

- Czułam radość i satysfakcję. Ten wynik zmobilizował mnie jeszcze bardziej. Oczywiście, że celowałam wyżej – zawsze walczę o zwycięstwo, ale niestety przeciwniczka tego dnia okazała się lepsza. Jak najbardziej czuję się spełniona, przecież nie każdy jeździ na mistrzostwa świata i wraca z medalem.. Przede mną jeszcze dużo treningów i czasu spędzonego na sali. Teraz przygotowuję się na mistrzostwa Polski, które odbędą się w maju 2017, a jak dobrze pójdzie to w wakacje pojadę na mistrzostwa Europy. Widzę, że trener ma plan i wie jak przygotować mnie na najpoważniejsze turnieje, czego dowodem jest moje 6-krotne Mistrzostwo Polski i teraz brąz na MŚ.

8 lat treningu dla 14-letniej dziewczyny to długi czas spędzony na sali. Były chwile słabości?  Jak mobilizujesz się do treningów i ważnych startów w zawodach?

- Oczywiście, że były chwile słabości, ale się nie poddałam. Do treningów i ważnych startów w zawodach mobilizują mnie moi bliscy, a w szczególności trener i siostra Weronika ponieważ to oni mnie zawsze wspierają, mobilizują, a jak przegram to pocieszają.  Nie sądziłam, że czeka mnie tak długa, jednak ciekawa i pełna niespodzianek przygoda sportowa. Wszystko jednak trwa, a motto naszego Klubu mówi, że trzeba zapomnieć, co się osiągnęło i pamiętać co jeszcze jest do zrrobienia.

Zdradzisz nam swoje sportowe marzenia? Co chciałabyś osiągnąć w sporcie?

- Moim marzeniem jest zawalczyć na zawodowej gali kickboxingu o tytuł Mistrzyni Świata..Wcześniej jednak marzy mi się osiągnąć wszystko co możliwe w sporcie amatorskim.

Jakie masz plany na przyszłość, które nie są związane ze sportem?

- Na pewno chciałabym ukończyć naukę, zdobyć wykształcenie. Na razie tyle.

Jak zachęciłabyś dzieci  i młodzież do trenowania kickboxingu?

- Sport to zdrowie dlatego każdy powinien go uprawiać! Oczywiście zachęcam do trenowania kickboxing'u. Na zajęciach nie tylko poznajemy tajniki tego ciekawego i dynamicznego sportu, ale też uczymy się skutecznej samoobrony. Ponadto można poznać wielu fajnych ludzi.

Zuziu, masz okazję dziś w rozmowie z nami, podziękować rodzinie i osobom, które Cię wspierają w tym co robisz...

- Chciałabym podziękować mojej rodzinie, mamie i tacie, którzy przyprowadzili mnie na treningi. Dziękuję siostrze Weronice, trenerom klubowym i trenerom kadry Polski. Wszystkim, którzy przyczyniają się do tego, że mogę trenować i jeździć na zawody..Sponsorowi Firmie ITO DESIGN, że umożliwiła mi wyjazd do Irlandii na Mistrzostwa Świata – dziękuję!

Dziękuję za rozmowę.

 

 

 

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020