Trwa Akcja Znicz

Wtorek, 1 Listopad 2011

Każdego roku w tym czasie panuje wzmożony ruch na głównych trasach i na drogach dojazdowych do cmentarzy. Prawie 3 tys. policjantów na pomorzu będzie dbało o  bezpieczeństwo na drogach podczas tegorocznej akcji ZNICZ. Szczególnym nadzorem policyjnym zostaną objęte rejony cmentarzy, drogi dojazdowe oraz główne ciągi komunikacyjne.

Nadmierna prędkość, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, czy wyprzedzanie niezgodne z przepisami to najczęstsze przyczyny wypadków. Dobrze zaplanujmy wyjazd na groby najbliższych. Lepiej wyjechać wcześniej, niż później pędzić i narażać własne, a także czyjeś życie i zdrowie.

Przypominamy najważniejsze zasady, które pomogą nam w tym czasie:

• Nie jedź samochodem „na pamięć". W rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich, zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu drogowego. Zwracaj uwagę na znaki drogowe!

• Pamiętaj - polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów świetlnych i znaków drogowych! Jeżeli policjant zabroni wjazdu, to nie ma czasu na dyskusje i wdawanie się w polemikę. Trzeba stosować się do poleceń.

• Parkuj samochód zgodnie z przepisami, w dozwolonych miejscach. Nie bądź egoistą, zadbaj o to, aby Twój samochód nie blokował wjazdu lub wyjazdu z drogi bądź dostępu do wcześniej prawidłowo zaparkowanego pojazdu.

• Osoby, które postanowią udać się na cmentarz pieszo, powinny korzystać z  chodników. Jeżeli ich nie ma, obowiązani są poruszać się poboczem lub jezdnią, lewą stroną drogi, pamiętając o tym, że jezdnia jest dla samochodów i czas przebywania na niej przez pieszych powinien być jak najkrótszy. Warto mieć przy sobie element odblaskowy lub latarkę.

• Nie pozostawiaj w samochodzie wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu. Mogą one stać się łatwym łupem złodziei.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020