Trzej sprawcy kradzieży samochodu usłyszeli zarzuty

Czwartek, 28 Kwiecień 2011

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży samochodu. Podczas pracy nad sprawą policjanci ustalili, że ci sami sprawcy dodatkowo usiłowali dwukrotnie ukraść inne samochody oraz raz udali się kradzionym autem na krótką przejażdżkę, po czym porzucili samochód. Mężczyźni w wieku od 18 do 22 lat zostali przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

W minioną sobotnio - niedzielną noc około godziny 3:00 policjanci z  Komendy Miejskiej Policji w Gdyni patrolując rejon przyległy do Rumi zatrzymali do kontroli drogowej citroena, z którego nagle zaczęli uciekać trzej mężczyźni. Dwaj z nich zostali zatrzymani po krótkim pościgu przez gdyńskich funkcjonariuszy. Jak się okazało, zatrzymani młodzieńcy chwilę wcześniej ukradli samochód w Rumi. Wczoraj po godzinie 6:00 rano kryminalni z Komendy Powiatowej Policjiw Wejherowie pracując nad tą sprawą ustalili oraz zatrzymali trzeciego ze sprawców- 19-latka na terenie Wejherowa.Mundurowi ustalili także, że ci sami sprawcy w nocy z 23 na 24 kwietnia tego roku w Rumi włamali się także do dwóch innych samochodów marki Renault i Volkswagen Caravella, jednak nie udało im się odpalić tych pojazdów, więc zrezygnowali z ich kradzieży. Ponadto wejherowscy kryminalni ustalili, że dwaj ze sprawców w sylwestrową noc włamali się do samochodu nissan sunny, który po krótkiej przejażdżce porzucili na drodze.

Sprawcy niedzielną noc spędzili w policyjnym areszcie.18, 19 i 22 -latek zostali przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty za kradzież z włamaniem samochodu, dwa usiłowania kradzieży z włamaniem oraz krótkotrwałe użycie pojazdu za co grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020