TV Kaszuby: Maturalny zawrót głowy. Wiele zależy od pozytywnego myślenia

Piątek, 26 Kwiecień 2013
Wejherowo

Do matury coraz bliżej... A my sprawdziliśmy jak z przygotowaniami na kilkanaście dni przed egzaminem dojrzałości radzą sobie wejherowscy maturzyści. Odwiedziliśmy jedną z najlepszych w rankingu według zdawalnosci matur placówkę oświatowych w powiecie  wejherowskim.

Na kilka dni przed wielkim egzaminem trwają ostatnie przypomnienia, ale jak twierdzą maturzyści bez paniki... To też czas na  odpoczynek i  relaks, bo wiele przecież zależy od pozytywnego myślenia. "Staramy się nie myśleć o tym i czasami gdzieś wyjść, żeby się zrelaksować." - powiedziała Ewelina Dzienisz uczennica klasy maturalnej z LO nr 1 im. króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie.

{youtube:r0GOnH24YiQ;620;400;}

Maturzyści żartują, że się nie denerwują, ale oczywiście obawy mają. Jednak jak zgodnie twierdzą przygotowani są idealnie. Podkreślają  w tym ogromną zasługę szkoły. "Czujemy się przygotowane przez tą szkołę. Spotykamy się również w soboty na zajęciach dodatkowych oraz  w tygodniu po lekcjach. - powiedziała Dominika Grubba uczennica klasy maturalnej z LO nr 1 im. króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie.

Uczniowie liceum im. króla Jana III Sobieskiego co roku zdobywają najwyższą lokatę w powiecie wejherowskim  pod względem ilości zdanych matur (100 %) oraz  ocen końcowych uzyskanych na maturach przez absolwentów. "Dla nas rzeczywiście  matura jest priorytetowym zadaniem. Przez 3 lata pracujemy intensywnie nad tym, żeby uczniów jak najlepiej do niej przygotować. W związku z tym  już od I klasy organizujemy zajęcia dodatkowe." - powiedziała Mariola Cierocka z-ca dyrektora w LO im. króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie.

Matury rozpoczynają się już 7 maja My oczywiście za wszystkich maturzystów trzymamy kciuku i życzymy połamania długopisów.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020