Uszkodzili Cinquecento

Poniedziałek, 7 Marzec 2011

Policjanci zatrzymali dwóch nieletnich sprawców uszkodzenia samochodu cinquecento. Jak ustalili policjanci, chłopcy biegali po dachu samochodu, gdyż jak stwierdzili są parkourowcami. Chłopcy za skutki swoich akrobacji - zniszczone mienie odpowiedzą przed sądem.

W sobotę w Wejherowie przed godziną 15:00 dyżurny wejherowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie z informacją, że jacyś chłopcy skaczą po dachu samochodu marki Cinquecento. Na miejsce został natychmiast skierowany policyjny patrol, który na ul. Nanickiej zauważył uciekających nieletnich. Już po chwili 15 i 16-latkowie zostali zatrzymani. Jak wyjaśnili funkcjonariuszom, pasjonują się sportem Le Parkour. Mundurowi wyjaśnili nieletnim, że za swoje zachowanie muszą odpowiedzieć, bo to, że uprawiali sport nie zwalnia ich z odpowiedzialności za zniszczony dach w samochodzie.

Niebawem nieletni zostaną przesłuchani oraz usłyszą zarzuty. Za popełniony czyn karany odpowiedzą przed Sadem Rodzinnym i Nieletnich w Wejherowie. Wobec nieletnich sąd może zastosować kary: zobowiązać do określonego postępowania, a zwłaszcza do naprawienia wyrządzonej szkody, do wykonania określonych prac lub świadczeń na rzecz pokrzywdzonego lub społeczności lokalnej, zastosować nadzór kuratora, orzec umieszczenie w rodzinie zastępczej, w młodzieżowym ośrodku wychowawczym czy też orzec umieszczenie w zakładzie poprawczym.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020