W Rumi na ul. Grunwaldzkiej mieszkańcy żyją jak Śląsku

Środa, 23 Grudzień 2009

Mieszkańcy ul. Grunwaldzkiej w Rumi złożyli protest do Urzędu Miasta Redy w sprawie kontroli sortowni węgla. Ul. Grunwaldzka łączy Rumię i Redą protest został złożony do UM Redy gdyż sortownia znajduje się na jej terenie. Mieszkańcom udało się zebrać 55 podpisów osób mieszkających w okolicy firmy.

Mieszkańcy mają dość życia w brudzie i pyle. Sortownie zaczyna pracę około 2-3 rano. Hałas i bardzo mocno oświetlony plac nie daj spać mieszkańcom sąsiednich posesji. W powietrzu unosi się pełno czarnego pyłu, przez co powietrze jest strasznie suche. Mieszkańcy skarżą się, że na własnych balkonach nie mogą wywiesić prania czy uchylić okna. Osoby, które podpisały się pod protestem chcą by sortownie zakończyła swoją działalność, jeśli to się nie uda żądają zadaszenie terenu firmy.

Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Sortownie obecnie jest w trakcie kontroli. W zależności od wyników kontroli będą przeprowadzone kolejne procedury. Jeśli normy będą przekroczona to można spodziewać się kary dla właściciela firmy lub nawet zmiany na funkcjonowanie dzienne.

 

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020