Wakacyjne inspiracje w rumskiej Bibliotece

Poniedziałek, 27 Czerwiec 2016
Rumia

Od pierwszych dni lipca do końca sierpnia, w Stacji Kultura i Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi trwać będzie akcja  „Inspiracje na wakacje”.

„Inspiracje na wakacje” to propozycja zagospodarowania czasu przeznaczonego na wypoczynek dzieci, w wieku przedszkolnym i szkolnym, w okresie wakacji letnich w 2016 roku. W naszej bibliotece zostaną udostępnione do wypożyczenia pakiety edukacyjne składające się z gier planszowych z firmy TREFL, propozycji zabaw i aktywności oraz książek.

Jak to działa?

Wystarczy odwiedzić placówkę biblioteczną, rozejrzeć się dokładnie, zajrzeć do torby z „Inspiracjami…” i wybrać zestaw, który najbardziej się spodoba. Dwie książki, gra od producenta Trefl oraz opracowany przez Klub Mamy i Rumianki oraz Fundację BOMALiHU scenariusz zabaw dla dzieci, dopasowany wiekowo, to pakiet, który można wypożyczyć z Biblioteki na dwa tygodnie do domu. Jest jednak jeden warunek - grę może wypożyczyć osoba dorosła. Czytelnika obowiązuje również taki sam regulamin, jak na wypożyczone woluminy - pakiet należy oddać w terminie, skompletowany i nieuszkodzony.

Dlaczego warto?

Projekt zwraca uwagę dzieci, młodzieży i ich rodziców na to, że gry planszowe to jednocześnie forma zabawy jak i narzędzie edukacyjne. Uczestnicy projektu będą doskonalić swoje umiejętności komunikacji oraz budowania dobrych relacji z innymi.  Celem projektu jest również budowanie postaw zdrowego stylu życia, wzmocnienie poczucia wartości i sprawności u dzieci, rozwijanie funkcji poznawczych, intelektualnych i społecznych.

„Inspiracje na wakacje” to  promocja czytelnictwa oraz ukazanie biblioteki jako miejsca, w którym nie tylko wypożycza się książki, ale i dostarcza propozycji zagospodarowania czasu.

Uczestnictwo w projekcie jest nieodpłatne.

Zadania jest realizowane przez Fundację Mamy Rumianki a dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020