Wejherowianie zagłosowali nogami

Piątek, 24 Maj 2013
Wejherowo

Wielkie zainteresowanie mieszkańców towarzyszyło otwarciu nowego obiektu Wejherowskiego Centrum Kultury - Filharmonii Kaszubskiej. Na koncertach i spektaklach był komplet widzów, pełne sale. Zresztą wejściówki rozeszły się błyskawicznie. Tłumy przybyły także na zwiedzenia obiektu, noc muzeów i inne imprezy. Z różnych zebranych informacji wynika, że w Dniach Otwarcia uczestniczyło ze 4 tys. mieszkańców. Komentarze o nowo otwartym obiekcie był pochlebne, wiele entuzjastycznych. Ludzie się cieszyli i byli dumni, że ich miasto staje się nowoczesne i pięknieje.

Nie przeszkadza to miejscowej Platformie Obywatelskiej totalnie i frontalnie krytykować nowego centrum kultury, "w czambuł" negować dosłownie wszystko co zostało zrobione. Radni i aktywiści PO nie chcą chyba zauważyć udziału i opinii wejherowian, przez co podają w coraz większy obłęd i śmieszność. Nie mogą przeboleć wielkiego sukcesu jakim jest Filharmonia Kaszubska i powtarzają dalej to same wyświechtane frazesy, ale nie widzą, że coś się zmieniło. Obiekt został otwarty i dobrze przyjęty przez mieszkańców. A to dopiero początek. Za chwilę setki dzieciaków i młodzieży będzie uczestniczyło w zajęciach i kółkach zainteresowań.

Co ciekawe marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk - członek zarządu PO w regionie pomorskim - w wystąpieniu podczas uroczystego otwarcia dał do zrozumienia swoim partyjnym kolegom z Wejherowa, aby "odpuścili" i przestali atakować Filharmonię (m.in. słowa "Życzyłbym sobie, aby od dzisiaj zniknęły wszystkie podziały i uznano, że obiekt będzie spełniał oczekiwania będąc chlubą całego Pomorza. Gratuluję!"). Idea budowy takiego centrum kultury oraz dalekowzroczność, odwaga i konsekwencja prezydenta Wejherowa w jego realizacji zostały bardzo wysoko ocenione przez członków władz Platformy obecnych na otwarciu.

Marszałek i inni działacze zdają sobie zapewne sprawę, że członkowie Platformy walczący z kulturą i z nowoczesnością, a taka jest Filharmonia Kaszubska, to wielki wstyd dla partii i wpływa to negatywnie na - i tak ostatnio słaby - wizerunek PO. Platforma chce się kreować na partię nowoczesną, postępową, zaś takim zachowaniem się kompromituje. Taka Platforma zasługuje po prostu na miano oszołomów!

A zaślepiona wejherowska PO zrobiła wiele, aby popsuć święto jakim był 17 maja - otwarcie Filharmonii Kaszubskiej. W desperacji doniosła nawet na prezydenta do prokuratury licząc zapewne na ferment i odwrócenie uwagi mieszkańców od otwarcia WCK.  Dziwnym trafem na mieście ukazały się jakieś gazetki-paszkiwle zawierające bzdury o nowym obiekcie, itd.

Nie udało się. Mieszkańcy Wejherowa "zagłosowali nogami" na Filharmonię Kaszubską przychodząc na jej otwarcie.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020