Wejherowo: 2 promile w krwi, 350 złotych za sikanie, bójka i zatrzymanie

Czwartek, 17 Październik 2013
Wejherowo

Było późno wieczorem, gdy na pl. Jakuba Wejhera do mieszkańca Wejherowa podeszło dwóch mężczyzn i zażądali od niego 350 złotych za rzekome załatwianie potrzeb fizjologicznych-oddanie moczu w miejscu publicznym.

Wprawdzie zgłaszający był po spożyciu alkoholu, ale do czynu tego się nie przyznał. Mówił , że oglądał jedynie wystawę sklepową. Po chwili do Komendy  Straży Miejskiej przyszło dwóch samozwańczych stróżów  prawa, którzy od razu zaprzeczyli, że żadna taka sytuacja nie miała miejsca.

Po wylegitymowaniu wszyscy zostali zwolnieni do domu, ale  na krótko. Kilka minut później dyżurny Straży Miejskiej na ekranie ulicznego monitoringu zauważył na ulicy Puckiej  dwóch bijących się mężczyzn. Wysłany na miejsce zdarzenia patrol ustalił, że wcześniej legitymowany mężczyzna bez stałego miejsca zameldowania postanowił rozliczyć się  ze zgłaszającym wcześniej na niego skargę do Straży Miejskiej o żądanie 350 złotych za sikanie..

Ofiara fałszywego stróża prawa doznała lekkich obrażeń ciała. W wyniku bójki  napastnik uszkodził poszkodowanemu okulary. Sprawca trafił do policyjnej izby zatrzymań. We krwi miał prawie 2 promile alkoholu. Dalsze czynności w przedmiotowej sprawie prowadzi wejherowska policja.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020