Wejherowo: Kandydat Marek Kurowski się ośmieszył

Poniedziałek, 10 Listopad 2014
Wejherowo

Kandydat na prezydenta Wejherowa Marek Kurowski oskarżył pracownika Urzędu Miejskiego w Wejherowie o rzekome zdjęcie jego baneru wyborczego z ogrodzenia przy ul. Wniebowstąpienia (przy skrzyżowaniu z ul. Reformatów) w Wejherowie. Poniżej oświadczenie Sekretarza Miasta. Głos zabrał prywatny właściciel posesji, na której zawisły banery: - Oświadczam, że nie wyraziłem zgody p. M. Kurowskiemu na umieszczenie baneru wyborczego na moim ogrodzeniu przy ul. Wniebowstąpienia w Wejherowie. Już poleciłem zdjęcie tego baneru. Proszę o niemieszanie mojej osoby do polityki, gdyż się tym nie zajmuje.

Oświadczenie właściciela ogrodzenia w zasadzie wszystko wyjaśnia. Marek Kurowski nie dość, że powiesił baner nielegalnie, nie miał zgody właściciela, to jeszcze pomawia inne osoby, gdyż nie przedstawił dowodów na swoje oskarżenia pod adresem urzędu. Pan M.Kurowski powinien raczej skupić się na przygotowaniu dobrego programu wyborczego i przekonywać w ten sposób mieszkańców, a nie robić sztuczne zamieszanie wokół swojej osoby poprzez insynuacje pod adresem urzędu lub innych komitetów wyborczych. Sondaże przedwyborcze dają Markowi Kurowskiemu poparcie rzędu 1%, co jest kompromitacją i jego nerwowość jest zrozumiała. Jednak chyba nie tak powinna wyglądać kampania wyborcza kandydata na prezydenta, który chce być poważnie traktowany i wzbudzanie zainteresowania swoją osobą.  

OŚWIADCZENIE

W związku z pytaniami dotyczącymi zdjęcia baneru Pana Marka Kurowskiego z ogrodzenia przy ul. Wniebowstąpienia w Wejherowie, oświadczam, że Urząd Miejski w Wejherowie nie ma z tym nic wspólnego i w żaden sposób nie jest z tą sprawą związany. Ogrodzenie przy ul. Wniebowstąpienia jest prywatne i proszę w tej sprawie kontaktować się z jego właścicielem. Pan M.Kurowski przyszedł do mnie w tej sprawie i sprawa została wyjaśniona. Jestem oburzony, że próbuje się wciągać urząd w kampanię wyborczą.   

Jednocześnie chcę podkreślić, że potępiam wszelkie niszczenie lub kradzieże materiałów wyborczych i uważam to za niedoposzczalną formę walki wyborczej.

Wejherowo, 10.11.2014 r.

Bogusław Suwara 
Sekretarz Miasta Wejherowa 

 
Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020