Wejherowo – Kolejne działania profilaktyczne na plażach i kąpieliskach

Piątek, 7 Sierpień 2020
Duże Trójmiasto

Wczoraj policjanci po raz kolejny przeprowadzili wakacyjne działania „Bezpieczne plaże", podczas których rozdawali ulotki oraz opaski odblaskowe dzieciom.

Działania te dotyczyły nie tylko bezpieczeństwa na wodzie, ale także bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W związku z tą akcją odbywały się także kontrole drogowe, kontrole sterników na wodzie, kontrole w miejscach zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. Wszystko w trosce o to, by wakacje przebiegły bezpiecznie. Podczas działań funkcjonariusze rozdawali ulotki dotyczące zapobiegania się rozprzestrzeniania Covid 19 oraz rozmawiali o bezpieczeństwie. Pamiętajmy, że zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa to nasza wspólna sprawa.

Tegoroczne wakacje są zdecydowanie inne od tych, które znamy z poprzednich lat. Wynika to pandemii koronawirusa. W tym roku wszyscy musimy uważać na to nowe zagrożenie, musimy być ostrożni i odpowiedzialni. Oprócz stosowania się do ogólnych zasad bezpieczeństwa podczas podróży czy wypoczynku nad wodą musimy stosować się do ograniczeń związanych z COVID-19.


Policjanci z wejherowskiej komendy cyklicznie prowadzą wakacyjne działania „Bezpieczne plaże". Akcje te mają na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19 i zadbanie o bezpieczny wypoczynek, także nad wodą. Celem tych działań jest zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. W związku z tym mundurowi podnoszą świadomość mieszkańców i turystów na temat panującego zagrożenia. W trakcie prowadzonych działań policjanci pouczają zarówno mieszkańców, jak i turystów o przestrzeganiu obowiązujących obostrzeń i wspólnego zadbania o nasze zdrowie, rozdają przy tym ulotki informacyjne „Bezpieczne wakacje", rozmawiają z osobami, które wypoczywają na plażach. Zwracali uwagę, jak ważne jest, aby zachowywać się odpowiedzialnie nie tylko za siebie, ale także za osoby, z którymi przebywamy, mieszkamy, jak i za te, obok których przechodzimy. Pamiętajmy, że nie wszyscy cieszą się dobrym zdrowiem i odpowiednią odpornością. W takich sytuacjach nie możemy być samolubni.
Podczas akcji „Bezpieczne plaże" policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowi wskazywali jak spędzać bezpiecznie czas nad wodą w ramach kampanii „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Rodzicom i opiekunom przypominano, aby pilnować dzieci nie tylko na plażach, ale także w innych zatłoczonych miejscach, bo wystarczy chwila nieuwagi, aby maluch się zgubił. Policjanci wczoraj rozdawali dzieciom elementy odblaskowe, które przydadzą się nie tylko w wakacje, ale także podczas zbliżającego się nowego roku szkolnego. W tym samym czasie policjanci na wodzie prowadzili kontrole dotyczące bezpieczeństwa w ruchu wodnym, poprzez kontrole sterników.
W działaniach brali udział policjanci z Gniewina, Wejherowa oraz z Oddziałów Prewencji Policji w Gdańsku, oraz zaprzyjaźnione służby, w tym Straż Leśna i funkcjonariusz Urzędu Morskiego.

Pamiętajmy, że dbanie o bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Już niebawem możemy spodziewać się kolejnej akcji profilaktycznej na plażach i kąpieliskach w naszym powiecie.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020