Wejherowo: Nietrzeźwy kursant jechał elką

Środa, 5 Grudzień 2012
Wejherowo

Policjanci z wejherowskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kursanta, który jechał "l-ką". Teraz 51-latek musi odłożyć plany o posiadaniu prawa jazdy na późniejszy czas. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Wczoraj po godzinie 14:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wejherowskiej komendy realizowali działania prewencyjne na drogach powiatu wejherowskiego. W trakcie tej akcji, jednym z zadań funkcjonariuszy było kontrolowanie samochodów oznaczonych tzw. L-ką. Zazwyczaj takie kontrole kończą się bez konsekwencji, gdyż samochody służące do nauki jazdy są sprawne technicznie. Kontrola, która miała miejsce w  Redzie na ul. Gdańskiej (K6) zakończyła się jednak inaczej. Funkcjonariusze, po sprawdzeniu stanu technicznego zatrzymanego pojazdu, przystąpili do badania kierowcy na zawartość alkoholu w  organizmie. Już po chwili okazało się, że 51-letni kursant ma w  organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.

Nietrzeźwy kursant nie straci prawa jazdy- bo go nie ma, ale też nie będzie mógł również go w najbliższym czasie dostać. Dodatkowo 51-latkowi grozi odpowiedzialność karna, gdyż za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020