Wejherowo: Od dziś nie zaparkujesz już na Klasztornej!

Poniedziałek, 9 Maj 2016
Wejherowo

Wejherowski magistrat przypominamy, że z dniem 9 maja 2016 r. wprowadzony został zakaz zatrzymywania się na ulicy Klasztornej w Wejherowie. Nowe oznakowanie ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa pieszych i płynności ruchu na tym odcinku ulicy.

Jak wyjaśnia sekretarz miasta Bogusław Suwara kierowcy wielokrotnie skarżyli się, że nie mogą przejechać tą ulicą, gdyż jest ona zablokowana przez parkujące na środku samochody rodziców, którzy odwożą i odbierają dzieci ze szkoły. Miasto odpowiedziało na protesty kierowców, ale przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do szkoły i przedszkola znajdujących się przy tej ulicy.

– Dzieci często wysiadały z samochodu wprost pod nadjeżdżające z naprzeciwka auto. Sytuacja była niebezpieczna  – podkreśla Bogusław Suwara informując, że przy ulicy Klasztornej wyznaczone są odpłatne miejsca do parkowania, a ponadto w pobliżu - przy ul. Reformatów i Parkowej, znajdują się ogólnodostępne bezpłatne parkingi, a przy ul. Mickiewicza i Kościuszki parkingi płatne.

Mimo wcześniejszej informacji zamieszczonych na stronie miasta i w mediach rankiem 9 maja niektórzy kierowcy próbowali parkować swoje samochody na ul. Klasztornej, co spowodowało interwencje funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Komendant Straży Miejskiej Zenon Hinca informuje, że interwencje strażników miały na celu zwrócenie uwagi kierowcom na zmianę przepisów ruchu na ul. Klasztornej i kończyły się tylko pouczeniem.

- Będą prowadzone nadal wzmożone patrole. Będziemy także obserwować czy kierowcy stosują się do oznakowania przy pomocy monitoringu. Zalecamy zastosowanie się do wprowadzonych zmian na tej ulicy – mówi komendant Straży Miejskiej, Zenon Hinca.  

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020