Wejherowo: Więcej patroli na cmentarzach

Wtorek, 25 Październik 2016
Wejherowo

Do 03 listopada 2016 roku wejherowska Straż Miejska nasili kontrole na cmentarzach w ich obrębie.

Już od poniedziałku stały posterunek Straży Miejskiej wystawiony zostanie przy cmentarzu na ulicy Roszczynialskiego. W tym okresie trwa wzmożony ruch na cmentarzach i w ich okolicach. W czasie gdy w ciszy, zadumie i skupieniu porządkujemy miejsca spoczynku najbliższych, często zapominamy o własnym bezpieczeństwie.

Te momenty wykorzystują amatorzy cudzej własności. Osoby te odwiedzają cmentarze w całkiem innym celu. Dlatego już teraz warto przypomnieć o podstawowych zasadach mających wpływ na nasze bezpieczeństwo. Przy robieniu porządków, jeśli mamy przy sobie torebkę lub inne wartościowe przedmioty, to trzymajmy je w zasięgu wzroku. Nie pozostawiajmy drogocennych rzeczy na grobie, nawet na chwilę. Nie zabierajmy z sobą na cmentarz drogocennych rzeczy. Nie pozostawiajmy na grobach nie zapalonych zniczy i nieoznakowanych kwiatów , które mogą być wprowadzone do wtórnego obrotu. Kwiaty lub cenne krzewy można zaznaczyć farbą w sprey. Złodziej nie będzie zainteresowany tak oznakowanym towarem. W przeszłości zdarzało się też ,że nie zapalone, i postawione na grobach znicze czy nieoznakowany kwiaty były z grobów zabierane i wprowadzane powtórnie do sprzedaży detalicznej, po cenach niższych od tych wystawionych na stoiskach handlowych. Mało tego, kwiaty i znicze i różnego rodzaju kompozycje kwiatowe skradzione na cmentarzu w Lęborku sprzedawane były na ulicy w obrębie dworca PKP w Wejherowie. Należy też pamiętać, aby w okresie wzmożonego ruchu nie pozostawiać w samochodach drogocennych rzeczy. Na Dzień Wszystkich Świętych , Dzień Zaduszny w Wejherowie wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Należy się do niej stosować. Stosować należy się również do poleceń funkcjonariuszy policji i straży miejskiej. Tylko wówczas z niewielkimi trudnościami ruch drogowy w obrębie cmentarzy może stać się mniej uciążliwy.

Pomimo tego, Straż Miejska zachęca do korzystania w komunikacji publicznej. Autobusem szybciej i bez większych problemów dotrzemy na grób najbliższych i spokojnie wrócimy do naszych domów.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020