Wejherowscy radni wagarowicze. Maciej Łukowicz niechlubnym rekordzistą

Środa, 5 Listopad 2014
Wejherowo

Za nami ostatnie komisje i sesja Rady Miasta Wejherowa. Wiemy już kto najczęściej opuszczał swoje obowiązki. To Maciej Łukowicz z Platformy Obywatelskiej! Był nieobecny aż na co trzeciej sesji i komisji, co czyni go absolutnym rekordzistą. Zdaniem mieszkańców to niepoważne traktowanie swoich zobowiązań i wyborców.

W kadencji 2010-2014 ogółem odbyło się 49 posiedzeń rady (średnio raz na miesiąc) i 250 spotkań 9 komisji branżowych (każdy radny należał do co najmniej  dwóch komisji). Średnia nieobecność radnych na sesjach i komisjach to 8,9 przypadków. 

Radnego Łukowicza nie było na 11 posiedzeniach rady i 26 spotkaniach dwóch komisji, do których sam się zapisał. Łącznie to 37 przypadków wagarowania, czyli ponad 4-krotnie  częściej niż inni radni, co czyni go absolutnym rekordzistą. Kolejny w tym zestawieniu to radny Mirosław Ruciński (najpierw PO, a potem radny niezrzeszony) – 27 nieobecności na sesjach i komisjach. Z tym, że trzeba dodać, że radny Ruciński złamał nogę, chodził o kulach i jego absencja jest generalnie usprawiedliwiona. Trzecie miejsce w niechlubnej statystyce dzierży również radny Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chuchała z 21 nieobecnościami. 

Maciej Łukowicz ponownie ubiega się o mandat radnego miasta Wejherowa. Zbigniew Chuchała staruje do Rady Powiatu Wejherowskiego (czy będzie tam miał więcej czasu na wykonywanie obowiązków radnego?), zaś Mirosław Ruciński nie ubiega się o żadną funkcję. 

Macieja Łukowicza (PO) nie było na  37 posiedzeniach rady i komisji w ciągu 48 miesięcy. Wagarował ponad 4-krotnie częściej, niż średnio pozostali radni. Ciekawe, dlaczego M.Łukowicz kandyduje powtórnie do Rady Miasta, skoro nie ma czasu na pracę w samorządzie? Czy to poważne traktowanie wyborców i wykonywanie swoich obowiązków? Łukowicz sam powiedział podczas konferencji prasowej: „Dla mnie najbardziej istotna jest praca zawodowa”. Czy to oznacza, że dalej będzie, jeśli oczywiście dostanie się do Rady Miasta, nieobecnym radnym?

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020