Węzeł Działki. Rozpoczęła się budowa zachodniego połączenia drogowego Wejherowa

Niedziela, 14 Czerwiec 2015
Wejherowo

Rozpoczęła się jedna z najważniejszych inwestycji drogowych - „Węzeł Działki”, którą realizuje Urząd Miejski w Wejherowie. Inwestycja obejmuje budowę nowej ulicy na odcinku od ul. Sucharskiego do istniejącego skrzyżowania na drodze krajowej nr 6 na wysokości Powiatowego Urzędu Pracy. „Węzeł Działki” jest elementem budowy Zachodniego Połączenia Drogowego Wejherowa. 

Jak mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, „Węzeł Działki” to układ drogowy, który obejmuje budowę nowej ulicy wraz z dwoma rondami na odcinku od ul. Sucharskiego-Sobieskiego do istniejącego skrzyżowania na drodze krajowej nr 6 na wysokości Powiatowego Urzędu Pracy. Nowo wybudowana ulica ma przebiegać między ogródkami działkowymi, a Osiedlem Sobieskiego. 

- Zaplanowane na ten rok inwestycje - "Węzeł Działki" i połączenie Lelewela-Nadrzeczna są elementami budowy Zachodniego Połączenia Drogowego Wejherowa, który usprawnią ruch w całej zachodniej części miasta - powiedział Krzysztof Hildebrandt. - Tymi inwestycjami wybiegamy daleko w przyszłość w rozwoju miasta. Dzięki ominięciu centrum Wejherowa i rozbudowie systemu dróg ruch samochodów będzie dużo płynniejszy i mniej uciążliwy. Powstanie całego połączenia jest zaplanowane na kilka lat i będzie realizowane przez miasto etapami, gdyż to ogromne i ambitne zadanie. 

Strategiczny ciąg komunikacyjny powstanie od ul. Strzeleckiej przez las do skrzyżowania z ul. Sucharskiego-Sobieskiego, dalej przez Węzeł Działki do skrzyżowania na drodze krajowej nr 6, następnie przez nową ul. Karnowskiego do ul. Przemysłowej i dalej do ul. Ofiar Piaśnicy, a potem przez ul. Lelewela i Nadrzeczną do ul. Chopina. 

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020