Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrała w Wejherowie

Poniedziałek, 12 Styczeń 2015
Wejherowo

11 stycznia br. w wyjątkowo niesprzyjającej aurze przyszło zbierać datki wolontariuszom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wejherowie. Jak informuje Sebastian Niewola, koordynator WOŚP w Wejherowie, podczas akcji zebrano w sumie ok. 20 tys. zł.

Bardzo silny wiatr i przelotne opady deszczu spowodowały, że niewiele osób decydowało się na wyjście z domu. Jednak grupki zmarzniętych wolontariuszy z puszkami WOŚP z  cierpliwością wypatrywały mieszkańców przemykających się do kościołów. W okolicach wejherowskiego rynku kwestowała młodzież, grupa Stowarzyszenia Osób Historycznych im. Stefana Czarnieckiego a także przedstawiciele władz miasta Wejherowa, którzy chętnie mówią o charytatywnej idei WOŚP.

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz 23. prowadzi akcję charytatywną na rzecz szpitali i służby zdrowia. Chcielibyśmy, aby sprzętu medycznego w szpitalach było jak najwięcej. A jeżeli jest to sprzęt kierowany na onkologię i kardiologię, to tym bardziej cieszy, bo pacjenci w szpitalach będą czuli się bezpieczniej. Cieszy otwartość naszego społeczeństwa na potrzeby innych – mówi prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.

{widget::143} - Tak się utarło, że naszej ekipę zawsze przewodzi prezydent Krzysztof Hildebrandt. Chętnie uczestniczymy w zbiórce datków na Wielką Orkiestrę i potwierdzamy, że jesteśmy razem z tymi, którzy tego wsparcia potrzebują – mówi zastępca prezydenta Piotr Bochiński.

- To miły obowiązek. Każdy z nas, nie wiadomo kiedy, może znaleźć się w sytuacji, kiedy będzie potrzebował pomocy. Jesteśmy sprawni, więc kolejny rok kwestujemy na rzecz Orkiestry i cieszymy się, że możemy wspierać ten szlachetny cel – dodaje przewodniczący Rady Miasta Bogdan Tokłowicz.

- Uważam, że jak najbardziej warto pomagać. To miły gest, który nie kosztuje nas zbyt dużo, bo każdy daje tyle, ile może, ale suma tego wszystkiego, znaczy wiele – mówi pani Dorota.

- Może przyjść taki czas że i nam będzie potrzebna pomoc. Dlatego uważam, że warto pomagać – mówi pani Joanna.

- Pracuję w służbie zdrowia i wiem jak wiele pomocy z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rzeczywiście trafia do pacjentów. Widzę, że ma to sens i że to działa – mówi Kinga Karpowicz-Gruszczyńska ze Stowarzyszenia Osób Historycznych im. Stefana Czarnieckiego. 

Sztab WOŚP w Wejherowie mieścił się w Filharmonii Kaszubskiej, gdzie od południa do wieczora odbywały się występy artystyczne i koncerty oraz aukcja na rzecz Orkiestry.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020