Zakończyła się kolejna edycja bezpłatnego kursu samoobrony w Wejherowie

Piątek, 1 Lipiec 2016
Wejherowo

W wejherowskim ratuszu zakończono czwartą już edycję bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet, który organizowany jest przez Straż Miejską w Wejherowie. Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt wręczył certyfikaty ukończenia kursu 30. uczestniczkom.

Kurs samoobrony, organizowany przez Straż Miejską w Wejherowie, zawierał podstawowe elementy samoobrony, był także wzbogacony o zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które prowadził ratownik medyczny, Tomasz Groth, radny miasta. Zajęcia praktyczne prowadził doświadczony instruktor samoobrony i trener kickboxingu, st. straż. Rafał Karcz, natomiast zajęcia teoretyczne - komendant Straży Miejskiej w Wejherowie Zenon Hinca. Odbyło się łącznie 15 spotkań, które trwały od 60 do 90 minut.


- Gratuluję paniom uczestniczącym w szkoleniu tego, że podjęłyście to wyzwanie – mówi prezydent Krzysztof Hildebrandt. – Bardzo zależy mi na tym, żeby Wejherowo było miastem bezpiecznym. Bardzo pomocna jest w tym względzie Straż Miejska, a utytułowany zawodnik kickboxingu strażnik Rafał Karcz dzieli się z paniami swoją wiedzą i umiejętnościami. To, że uczestniczyłyście w kursie, który obowiązkowy przecież nie jest, świadczy o waszym dążeniu do ciągłego rozwoju i doskonalenia się.


Od pierwszej edycji kurs wspiera samorząd Ostrołęki z prezydentem Januszem Kotowskim na czele. To dzięki temu wsparciu możliwe było zorganizowanie zajęć m.in. na obiektach sportowych administrowanych przez miasto.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020