Zamarzanie zamków samochodowych

Sobota, 19 Styczeń 2013
Małe Trójmiasto

Zima nie odpuszcza, coraz więcej kierowców ma problem z  samochodem. Jednym z tych problemów jest zamarzanie zamków samochodowych.

W czasie zimowym, gdy temperatura sięga minus kilkunastu, lub nawet kilkudziesięciu stopni Celsjusza, istniej właśnie zagrożenia zamarznięcia zamków. Oczywiście nie jest to sytuacja bez wyjścia, potrzeba nam jednak jest źródło ciepła i nieco czasu, aby je odmrozić. Najbardziej sprawdzonym sposobem jest specjalny spray do odmrażania zamków lub balon napełniony ciepłą wodą.

Co jednak uczynić, aby zabezpieczyć się przed takimi zagrożeniami? Jest kilka możliwości, które pomagają zabezpieczyć zamki. Po pierwsza używać specjalnych płynów służących do zabezpieczenia klamek i zamków, po drugie warto wstrzyknąć w  zamek WD 40, który wypiera wodę, po trzecie dość rozsądne wydaje się okrycie zamku czymś na noc. Oczywiście wszyscy doskonale wiem z  codziennego użytkowania pojazdów zimą, że nigdy nie ma 100% pewności. Jeśli ktoś ma sposób, który działa w 100% będziemy wdzięczni za przedstawienie go w komentarzu, to na pewno przyda się każdemu mieszkańcowi małego trójmiasta.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020