Żandarmeria w Trójmieście. Kolejne ogniwo waliki z pandemią

Czwartek, 29 Październik 2020
Duże Trójmiasto

Czy na ulicach Trójmiasta pojawi się żandarmeria wojskowa? Zgodnie z poniedziałkową decyzją premiera Mateusza Morawieckiego jest to możliwe. Czy obecność żandarmów jest związana z trwającymi strajkami? Władze uspokajają.

Władze rządowe wydelegowały żandarmerię do pomocy policji w przeciwdziałaniu skutkom pandemii. Zadaniem żandarmów ma być zachowanie porządku i ochrona bezpieczeństwa publicznego. Trudno nie skojarzyć tych działań z trwającymi strajkami, jednak policja i MON deklarują, że główną funkcją jednostki będzie walka z pandemią.

Decyzja władz wywołała niepokój wśród protestujących obywateli. Manifestanci obawiają się, że jednostki zostaną wykorzystane do tłumienia protestów. Jak na razie głównym zadaniem żandarmów jest wspieranie służb w pobieraniu wymazów. Funkcjonariusze również przeprowadzają kontrole osób na kwarantannie. Na Twitterze MON pojawił się wpis komentujący całą sytuację, w którym czytamy: „Żandarmeria Wojskowa udzielała Policji wsparcia również podczas pierwszej fali epidemii. To standardowe działania, które nie mają związku z obecnymi manifestacjami”.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020