Zarzuty dla mężczyzny, który uciekał przed policją!

Piątek, 17 Kwiecień 2020
Gdynia

Funkcjonariusze gdyńskiej Policji zatrzymali mężczyznę, który dwa dni temu nie zatrzymał się do kontroli. Kierowca gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać, po czym uciekł do lasu. Dzięki natychmiastowym działaniom Policji mężczyzna został zatrzymany i w dniu wczorajszym postawiono mu zarzuty.

W nocy 15/16 kwietnia 2020 roku, Policjanci próbowali zatrzymać do kontroli kierującego pojazdem, który mimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych, dawanych przez funkcjonariuszy nie zatrzymał się, tylko gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Chyloni. Następnie  kierowca wjechał w osiedle, dojechał do skraju lasu gdzie nie miał  możliwości kontynuowania dalszej jazdy, po czym porzucił pojazd i zaczął  uciekać do lasu. Pomimo oddanych strzałów ostrzegawczych mężczyźnie  udało się uciec. Zatrzymano pasażera pojazdu.

Na miejsce zdarzenia przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki, który zabezpieczył ślady. Przyjechały też dodatkowe patrole, które penetrowały teren. W trakcie czynności ustalono tożsamość mężczyzny.

Dzięki natychmiastowym i intensywnym działaniom Policji zatrzymano uciekiniera, który tłumaczył swoje zachowanie paniką spowodowaną brakiem uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyźnie zostały postawione zarzuty popełnienia przestępstwa niezatrzymania się do kontroli drogowej, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał się karze bezwględnego pozbawienia wolności na okres 1 roku i 2 miesięcy. Otrzymał też dożywotni zakaz prowadzenia pojazdami mechanicznymi, a także 4 mandaty karne w związku z popełnionymi wykroczeniami na łączną sumę 2 000 zł.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020