Zatrzymano sprawcę rozboju - grozi mu 12 lat więzienia

Piątek, 24 Kwiecień 2020
Rumia

Kryminalni z Komisariatu Policji w Rumi pracowali nad sprawą rozboju, do którego doszło 17 kwietnia 2020 roku . 42-latek został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do wejherowskiej komendy. Dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu, gdzie niewykluczone, że zostanie tymczasowo aresztowany. Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło 17 kwietnia br. w Rumi na działce rekreacyjnej. 65-letni mieszkaniec powiatu spotkał się z 42-letnim znajomym, który go zaatakował i okradł. Sprawa została zgłoszona kryminalnym, którzy natychmiast się nią zajęli. Podczas ustalania okoliczności przestępstwa, policjanci wyjaśnili, że podczas spotkania pokrzywdzony wspólnie z 42-latkiem pili alkohol. Następnie młodszy mężczyzna podszedł do pokrzywdzonego i używając przemocy, siłowo zabrał mu pieniądze, po czym wyszedł.

Kryminalni przez kilka ostatnich dni ustalali miejsce, w którym mógł ukrywać się sprawca. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych w środę i ostatnie dwie noce spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj został już przesłuchany i usłyszał zarzut. Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do sądu, który niewykluczone, że zastosuje środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przestępstwo rozboju jest zagrożone karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. 

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020