Zginął pieszy

Poniedziałek, 8 Listopad 2010

W miniony piątek wieczorem na terenie gminy Linia doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym zginął 48-letni pieszy. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

W piątek około godziny 18:25 na trasie Strzepcz - Tłuczewo (gm. Linia) doszło do wypadku drogowego. Z wstępnych policyjnych informacji wynika, że 26-letni kierujący fordem focus potrącił pieszego mężczyznę. Następnie 33-letni kierujący volkswagenem golf uderzył w tył forda fokus w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów. Pieszy mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Policjanci zabezpieczyli oba pojazdy do dalszych badań na policyjnym parkingu.

Okoliczności oraz przyczyny tego zdarzenia wyjaśni policyjne śledztwo.

Policjanci apelują:PIESZY POWINIEN :- Upewnić się czy jest możliwość bezpiecznego przejścia przez jezdnię - obserwacja ruchu pojazdów z obu kierunków.- Nie wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, nawet na przejściu dla pieszych - kierowca nie zatrzyma pojazdu w miejscu.- Nie wchodzić na jezdnię w sytuacji braku pełnej widoczności - zza pojazdu (szczególnie autobusu lub tramwaju w rejonie przystanków) bądź przeszkody.- Nie wbiegać na jezdnię, lecz spokojnie wchodzić.- Przechodzić jezdnię bez zwalniania i zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby.- Przekraczać jezdnię tylko w miejscach dozwolonych.- Nie przeskakiwać płotków, żywopłotów, kwietników i innych elementów oddzielających ruch pieszy od kołowego.- W miarę możliwości być oznakowanym za pomocą światełek odblaskowych - młodzież poniżej lat 15 ma taki obowiązek.Należy pamiętać o ubiorze odróżniającym się kolorystycznie od otoczenia wyposażonym koniecznie w elementy odblaskowe, które są widoczne z daleka.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020