Zmiany są potrzebne

Wtorek, 1 Wrzesień 2015
Małe Trójmiasto

Kiedy decydujemy się na kupno nowego mieszkania czy domu, wyobrażamy sobie, jak będzie wyglądało w nim nasze życie. Czeka nas tam kolejny jego etap, być może powiększenie rodziny, mamy swoje plany i marzenia. Co możemy zrobić by w tym czasie, który nas czeka czuć się dobrze i komfortowo?

Od czego zacząć?

Wchodzimy do naszego przyszłego domu, który został świeżo zbudowany i widzimy go często w stanie surowym. Z jednej strony to dla nas wyzwanie, pole do popisu, z drugiej – obawa o koszty, o umiejętności w sposobie wykonania potrzebnych prac. Musimy więc dobrze zaplanować czynności niezbędne do wykonania aż do momentu osiągnięcia wymarzonego celu. Projektowanie naszego wymarzonego mieszkania należy zacząć najlepiej wtedy, gdy jest ono w stanie surowym.

Podzielić na etapy

Najpierw wykonujemy prace związane z podstawową infrastrukturą, takie jak zakładanie elektryki, armatury, malowanie ścian czy wykańczanie podłóg. Potem dopiero zajmujemy się tym, co najbardziej wpływa na nasze samopoczucie w domu, czyli wyposażenie wnętrz. Na tym etapie najlepiej najpierw zająć się kuchnią i łazienką, bo to miejsca, które zaspokajają nasze podstawowe życiowe potrzeby . Na początku najlepiej zamontować urządzenia sanitarne i armaturę w łazience, potem zaplanować zabudowę urządzeń. W kuchni najlepiej zacząć od przymiarki do mebli kuchennych, montażu szaf i drzwi wewnętrznych, potem wstawić meble. Następnym etapem jest podłączenie lodówki, zmywarki, piekarnika, położenie blatów, a następnie instalacja płyty kuchennej, zlewu i armatury. Dalej najlepiej zrobić montaż drzwi wewnętrznych, listew przypodłogowych i osprzętu elektrycznego. Na końcu czeka nas wybór zasłon, rolet czy firanek na okna. Potem można spokojnie zająć się salonem i sypialnią.Tu kolejność prac jest podobna, oczywiście z pominięciem instalowania armatury.

Jakie meble?

Największym wyzwaniem jest wybór mebli. Te gotowe nie zawsze uda się dopasować do odpowiedniego układu pomieszczeń. Czasami więc warto zdecydować się na zakup mebli zrobionych na zamówienie. Jest to rozwiązanie teraz szeroko dostępne. O tym, co zrobimy sami a co przy pomocy fachowców decyduje wiele czynników. Musimy jednak liczyć się z tym, że nie na wszystko znajdziemy czas – kiedyś musimy przecież na te wydatki zapracować. Jednym ze sposobów poradzenia sobie z tym problemem będzie zamówienie projektu z wykonaniem od początku do końca. Wtedy mamy gwarancję zachowania spójnego stylu w naszym wnętrzu. Urządzanie nowego mieszkania czy domu to zawsze ważny etap w naszym życiu. Decyzje podjęte wtedy będa miały wpływ na kolejne lata spędzone w otoczeniu, które sami sobie wybierzemy. Warto więc poświęcić na właściwym etapie odpowiednio dużo starań i uwagi, by potem dobrze czuć się w naszych wymarzonych wnętrzach. (źródło http://www.grupainterio.pl/)

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020