Znaczenie górnictwa, a rozwój przemysłu

Środa, 17 Luty 2016
Duże Trójmiasto

Jak wszyscy wiemy, przemysł gospodarczy, podzielony jest na kilka sektorów. Są jednak pewne dość istotne branże, które cieszą się dość dużą popularnością. Ta popularność, najczęściej wynika z tego, że dany sektor, czy branża ma wpływ na gospodarkę kraju. Żeby daleko nie szukać, dokładnie tak dzieje się w przypadku przemysłu górniczego.

Rozważając podział sektorów gospodarczych w naszym kraju i ich wpływ na jego rozwój gospodarczy, nie sposób jest nie wspomnieć o górnictwie. Musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na fakt, że nasz kraj posiada bardzo szerokie i rozległe zasoby naturalne węgla, a co za tym idzie – dość dobrze rozwinięty przemysł wydobywczy. Nie każdy jednak wie, dlaczego to wszystko jest takie ważne i dlaczego powinno się poświęcać temu zagadnieniu znacznie więcej uwagi, niż ma to miejsce obecnie.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że górnictwo jest nie tylko bardzo potrzebne, ale tez przede wszystkim – niebezpieczne. Mówiąc o górnictwie, nie możemy zapominać o tak istotnych czynnikach, jakimi są chociażby sprawne maszyny, czy urządzenia górnicze oraz o tym, dlaczego ich sprawność jest aż tak istotna. Nie każdy zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że wykonywanie zawodu górnika w dużej mierze wiąże się też z bardzo dużym ryzykiem, które związane jest bezpośrednio z warunkami pracy górników. Zauważmy przede wszystkim fakt, że schodzą oni czasem nawet kilkaset metrów pod ziemię i to są ich warunki pracy. Nie wszystkich oczywiście, aczkolwiek znacznej ich części.

Czasy, kiedy węgiel wydobywało się ręcznie, zdecydowanie są już przeszłością, aczkolwiek cały czas, te tradycyjne narzędzia górnicze mają swoje zastosowanie w przemyśle. Ważne jest jednak przede wszystkim to, aby narzędzia i maszyny wykorzystywane w górnictwie, były przede wszystkim sprawne i w żaden sposób nie zagrażały życiu i zdrowiu osób, które z tych urządzeń korzystają. To w dużej mierze jest przyczyną, dla której regularnie prowadzone są badania niszczące czy nieniszczące, mające na celu weryfikowanie sprawności tych właśnie urządzeń.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020