Życie bez okularów jest możliwe dzięki laserowej korekcji wzroku

Poniedziałek, 19 Październik 2015
Małe Trójmiasto

Wady wzroku są coraz powszechniejsze wśród Polaków. Okulary lub soczewki kontaktowe nosi już połowa z nas. Sprawdzonym sposobem na przywrócenie pełnej ostrości widzenia jest laserowa korekcja wzroku metodą LASIK lub LASEK.

Problemy ze wzrokiem to znak dzisiejszych czasów. Jedyną metodą na pozbycie się szkieł kontaktowych lub okularów jest laserowa korekcja wzroku. Efektem korekty jest trwałe zniwelowanie wady wzroku. Sam zabieg trwa nie więcej niż kilkanaście minut i jest w pełni bezbolesny – wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. W zależności od metody za korektę trzeba zapłacić od 2 do 3,6 tys. zł za jedno oko. 

Zabieg laserowej korekcji wzroku nieustannie zyskuje na popularności. Aby się mu poddać wcale nie trzeba wyjeżdżać do stolicy. W ostatnich latach specjalistyczne kliniki powstają w największych miastach Polski – możliwa jest już laserowa korekcja wzroku w naszym regionie.

Czy warto poddać się zabiegowi?

Laserowa korekcja wzroku to jedyny znany sposób na przywrócenie pełnej ostrości widzenia, eliminujący konieczność używania utrudniających życie szkieł czy soczewek. Sam zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut. Już w krótkim czasie po jego zakończeniu pacjenci odczuwają wyraźną poprawę widzenia i mogą swobodnie wrócić do codziennych obowiązków. – powiedział dr Piotr Gołębiowski, Specjalista chorób oczu, chirurg refrakcyjny, chirurg zaćmy, plastyk powiek z Laguna Medical.  

LASIK, FEMTOLASIK i LASEK/PRK

Decydując się na laserową korekcję wzroku pacjent ma do wyboru trzy metody. Odróżnia je od siebie sposób, w jaki uzyskiwany jest mikroskopijnej grubości płatek rogówki. W przypadku LASIK wytwarza się go wykorzystując mikrokeratom z wymiennym ostrzem. Przy FEMTOLASIKU odbywa się to komputerowo, za pomocą lasera femtosekundowego. Natomiast w przypadku metody LASEK/PRK, stosowanej u pacjentów, którzy nie mogą korzystać z pierwszych dwóch metod, z powierzchni rogówki odsłania się nabłonek, a następnie laserowane są jej głębsze warstwy. Z najbardziej komfortową i efektywną uznaje się metodę LASIK.

2015-10::1445937732-2015-10-1445432021-1

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020